Home People Search Help About Ads Articles Blogs Chat Chat Events Files Forums Groups More
 
Description

Merhaba arkadaşlar iyi günler. Benim merak ettiğim hususlar'dan bir tanesidir; pizza delivery'in aylık ne kadar kazandığı konusunda. Elbette bu eyaletten eyalete istinaden değişkenlik gösterebilmektedir. New york'ta çalışan bir delivery ile washington'da çalışan'ı kıyaslamayız. Ancak; ortalama dc gibi eyatlerde saatlik 15$ gibi bir ücret kazanmaları biraz aşikar. Merak ettiğim konu; pizza'da 7 saat değil örnek veriyorum 12, 13 saat çalışılabilir mi? Böyle dükkanlar var mı? Pizza hot'da mesela ya da dominosta?

Araştırmalarım ve bildiklerim neticesinde cevap verecek olursam ,
eyaletten eyalete hatta güzergah ve konuma göre değişkenlik gösterebiliyor.Â*
Delivery işinde bazı kazanç saatlik (5-7 $ gibi) + bahşiş şeklinde çalışılıyor. (Bazı yerlerde mil başına ek ücret , aracınızın yıpranma payı .. gibi ek ödemeler olabiliyor.)
Bazı yerlerde ise pizzacıda beklerken saatlik ücret işliyor (Tabi bu sırada pizza kutusu yapmak , yer paspaslamak , tezgah silmek gibi birşeyler yapıyor olursunuz)
servise gittiğinizde ise sadece bahşiş sistemi çalışıyor.


Genelde büyük firmalar değil italyan pizzacısı gibi bölgesel tanınan pizzacılarda daha fazla kazanma olanağından bahsediliyor.
Kazanç olarak , Çok iyi bir muhitte iyi bir iş yakalarsanız başka işte çalışmak bile istemeyebilirsiniz.
bu yolla evini geçindiren TR de taksi plakası bile alanlar olduğunu duydum. (Ne kadar doğru bilmem. ben söyleyenlerin yalancısıyım.)

 

Yazdığınız bir çok hususu biliyordum zaten. Ekstra olarak taksi hattı alımı vesaire gibi duyumlarla karşılaşmamıştım. Değinmek istediğim husus; bir pizzacı da kaç saat çalışılabilir. Yani bu kişiye mi bağlıdır. Örneğin; 16 saat çalışmak istiyorum deyip çalışılabilir mantığı mı?

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
0 votes
Recommend
Fans
Empty
chat