Home People Search Help About Ads Articles Blogs Chat Chat Events Files Forums Groups More
 
News

herkese merhaba ben amerika'da okuyan bir öğrenciyim ve bütün international öğrencilerin tartıştığı her kafadan farklı bir ses çıktığı,şehir efsanesi derecesinde anlatılan kaçak çalışma olayını sizlere sormak istiyorum.kimi diyor ben pizza hut'da bile çalıştım hiç bişey olmadı kimi diyor sürekli kontrol var herkesi deport ediyorlar her kafadan bir ses çıkıyor.benim ssn ve çalışma iznine başvurmama daha 6 ay var ama okul masrafları çok olduğundan çalışmaya devam ediyorum ama korkuyorum da diğer yandan....

1)gerçekten kaçak çalışan öğrenci oldu da ihbar üzerine falan yakalandı bi şekilde fakat bu öğrenci okuluna giden,notları düzgün ve olaya falan karışmamış biri direk sınır dışı mı ediliyor yine de INS tarafından ?

2)mesela bu öğrenci bütün aldığı parayı falan undertable şekilde alıyor undertable çalışıyor çekle falan çalışmıyor fakat diyelim oldu da yakalandı ya bir şekilde yine sınır dışı edilicek bu duruma itiraz edebilme hakkı yok mu ? yani dava falan açabiliyor mu ?

3)bu öğrencimiz deport edildi ülkeden diyelim bu kişi bir daha abd sınırlarına giremez mi hayatı boyunca ? 

yani sizin bilgileriniz ne bu konularla ilgili f-1 vizesiyle gelen çoğu kişi hemen hemen çalışmıştır bir şekilde abd'ye gelip off campus olarak veya çevresinde vardır çalışan kişiler bu şekilde..hiç deport edilme olayına falan rastladınız mı nasıl bir süreç ? paçayı kurtaran var mı bu durumlardan ? INS gerçekten acımasız mı F-1 vizelilere karşı (onca kaçak meksikalı falan varken) foruma bakınca bir sürü hikaye dönüyor ama somut birşey yok.fikirlerinizi paylaşırsanız burada hem abd'de olup parasız kalan ve aileden çok para isteyemeyen öğrenciler veya ailevi durumları müsait olmayıp amerika'ya gelmek isteyen f-1 vize adayları bilgi edinmiş olur diye düşünüyorum.(tabi ki önermiyorum insanlara illegal bişey yapmalarını fakat çoğu öğrencinin yaptığı birşey olduğu için ne gibi sonuçlarla,risklerle karşılanır bilmek istiyorum)

12.02.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
   Comment Record a video comment
 
 
 
     
Actions
Rating
1 votes
Recommend